Przyszła wiosna, a wraz z nią nieodparta potrzeba wiosennych porządków i wprowadzenia świeżości do naszych wnętrz, także tych dziecięcych. Co zrobić, jeśli chcemy nadać pokoikowi dziecięcemu nowy charakter, jednak wolelibyśmy nie wydawać fortuny i nie angażować się w zbyt dalako idący remont?

 

Oto kilka moich pomysłów:

 

Malowanie – może wyda się to banalne, ale malowanie jest naprawdę świetnym pomysłem na zmiany. Dostępne palety barw oraz rodzaje farb są obecnie tak nieograniczone, że malując np. dwie ściany na dobrze skomponowane ze sobą kolory uzyskujemy zupełnie nowy, nietypowy efekt. Malować można przecież także niewielkie fragmenty, np. farbą tablicową, dzięki czemu oprócz nowego dizajnu podarujemy dziecku świetny kącik do zabawy. Każdy taki nawet najmniejszy zabieg od razu nadaje wnętrzu nowy charakter, a może i funkcjonalność.

 

 

Tapeta, naklejki lub plakaty w pokoju dziecka

Wykorzystanie gotowych tapet na fragmentach ścian z konkretnym motywem jest zabiegiem niezwykle szybkim i niezbyt drogim. Nie wspominając już o naklejkach – szczególnie jeśli ściany są w dobrym stanie i nie są pobrudzone. Dzieciaki zawsze cieszą się nawet na takie najdrobniejsze szczegóły i czują się w swoim pokoiku o wiele przytulniej. Fajnie, gdy mogą również uczestniczyć w ‘remoncie’ razem z rodzicem. Taką możliwość dają nam Dziewczyny z Printed Stories – ich kolekcje tapet i naklejek to nie tylko zwykłe obrazki na ścianę. Za każdą z nich kryje się bajkowa historia i to właśnie dziecko samo może zadecydować, która z bajek urzekła je najbardziej i chciałoby mieć ją w swoim otoczeniu. Do każdej tapety lub zestawu naklejek dołączona jest książeczka z historią, która za nimi stoi. Co więcej, podejście prezentowane przez Printed Stories nie tylko pomaga udekorować pokój dziecka, ale także wspiera jego rozwój, empatię i sposób postrzegania świata. Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie osobiście bardzo urzekła kolekcja tapet ‘owocowe lemoniady’ – jest świetna na okres wiosenno-letni I nadaje wnętrzu zdecydowanej lekkości I delikatne samochodowe plakaty ‘jak ręcznie malowane’ przez dziecięce rączki.

 

 

  owocowa lemoniada printed stories dla dzieci plakat samochód printed stories dla dzieci plakat samochód printed stories dla dzieci

 

 

Tekstylia w pokoju dziecka

To chyba najbardziej ‘bezinwazyjny’ sposób na zmiany we wnętrzu ;) Odważniejsze zasłony, nowa narzuta na łóżeczko w świeżych, wiosennych barwach albo milutka podusia czy pufa to coś, czego nigdy nie mamy w domu zbyt wiele. Nieocenioną kopalnią produktów tego typu jest sklep Majum. Moje propozycje poniżej!

 

 

        pufa do pokoju dziecięcego                  pufa panda do pokoju dziecięcego                    poduszki w pokoju dziecka

 

Dekoracje ścienne w pokoju dziecięcym

W tej kwestii również możemy liczyć na Majum :) Łapacze snów, lustra dekoracyjne dla małych księżniczek, a może świecące kule, którymi można opleść poręcz łóżka? Znajdziecie tutaj wszystko, na co tylko przyjdzie ochota. Mnie osobiście bardzo urzekły lustra w typie mini-toaletek, które świetnie nadają się do wystroju vintage i genialne miarki wzrostu z wieloma różnymi motywami.

 

 

 

                                      lustro do pokoju dziewczynki                                miarka wzrostu w pokoju dziecięcym

 

 

Małe półeczki na zabawki dziecięce

Mogą mieć przeróżne kształty, rozmiary i kolory, dzięki czemu same w sobie stanowią dekorację. Nie zapominajmy jednak, że pełnią też świetną funkcję dodatkowego miejsca do przechowywania drobnych rzeczy, np. książeczek, figurek lub pluszaków. Łapcie inspiracje od Majum.

 

     półka dinozaur do pokoju dziecka        półka samolot do pokoju dziecięcego    półka do pokoju dziewczynki

 

 

Dywany do pokoju dziecięcego

Podobnie jak zasłony czy pozostałe tekstylia – mogą bardzo szybko odmienić wnętrze dziecięcego pokoiku. Szczególnie modne są obecnie dywany bawełniane, szczególnie z azteckimi wzorami i frędzlami. Są nie tylko ozdobą wnętrza, ale także miłym miejscem do zabaw na podłodze. Ich ogromnym plusem jest to, że można je prać w zwykłej pralce w warunkach domowych (zgodnie z zaleceniami producenta) co daje nam gwarancję czystości. A wiemy przecież, że w pokoikach dziecięcych to bardzo ważne. Polecajki od Majum:

 

            dywan do pokoju dziecka                dywan boho dla dzieci

 

Ciekawa jestem, czy moje pomysły przypadły Wam do gustu i czy wdrożycie je w pokoickach swoich słodziaków? A może macie jeszcze inne ciekawe propozycje? Chętnie poczytam w komentarzach :)

 

 

Wiosenne remonty, czyli jak niskim kosztem przearanżować pokój dziecka

23 March 2022
Przykład aranżacji pokoju

Kids' Space Concept

designing rooms for kids

  1. pl
  2. en

Website created using WebWave.